Hudebno

29. července 2012 v 1:08 | Yvonne S. |  Hudba
A budeme si pouštět písničky:). Mám pro vás pár svých oblíbených a milovaných písniček, které mě rozhodně nikdy nezklamou. Zavítejte se mnou do metalového nebe:)První je Candy od mého milovaného Iggy Popa... řekněme, že na tohoto zpěváka (ačkoliv jsem ho už několikrtá slyšela někde hrát) jsem narazila naprosto náhodou, když jsem zkoumala copak se to objeví na mém oblíbeném fesťáku (na který sem stejně nejela). No řekněte, nemá úžasný démonický hlas? (a tělo k pomilování? ;) )Další není asi tak úplně metal, ale je to písnička tak magorská, že mi vždycky zvedne náladu. Když jsem ji slyšela poprvé v radiu, myslela jsem si, nebýt toho ženského hlasu, že jsou to Horkýže, a není se čemu, vzhledem k tomu, že se znají. Tak tedy tady máte Bijouterrier (pěkně blbej název že?) a jejich písničku Prečo plačeš Vilém?.Nightwish... kdo by neznal? Moje milovaná kapela, která se v momentálním uskupení opravdu poslouchat nedá (zkusila jsem to dvakrát, to mi věřte, a bohužel Marco všechno zachránit nemůže). Tak tedy Nightwish a jejich méně známá písnička While Your Lips Are Still Red, kterou stvořili pro jeden skvělý film a k tomu božský hlas Marca.

Dále pro vás mám Thin Lizzy, jednu z rockových legend, a její Whiskey in the jar. Možná teď někoho nevědomky urazím, ale jejich verze se mi zdá mnohem, mnohem lepší než ta od Metalicy a za tím si budu stát. Tahle kapela je pro mě legendou.Queen.. kdo by neznal tuhle skupinu a slavného Freddieho Mercury? Přemýšlela jsem kterou skladbu jim od nich hodit. Samozřejmě, že jsem uvažovala nad všemi těmi šílenými písničkami co stvořili, ale nakonec jsem se rozhodla pro svou oblíbenou, avšak ne méně šílenou, pro mě naprosto nepochopenou, avšak milovanou Bicycle Race. Rád bych jezdil na svým kole.... no není to šílené? :)


A tím pro tento večer končím výčtem některých mých oblíbených skladeb, které rozhodně stojí za poslechnutí, ale nebojte se, mám v rukávě ještě mnohem, mnohem více písniček, neméně úžasných či šílených:) Dobrou noc.

PS: původně, když jsem ten článek psala, bylo v textu asi desetkrát více slovíčko šílená/ý/é, ale zdálo se mi, že se příliš opakuji tak jsem to zredukovala na minimum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama